Historie firmy

Před rokem 1965 měl Rudný průzkum Praha úsek v obci Křemže na Českokrumlovsku.

1965 – vznik závodu v Českých Budějovicích se zaměřením na hlubinné průzkumné vrty užitkových nerostných surovin, ložiskové vrtání i lehké báňské práce,   patřil pod Rudný průzkum se sídlem v Praze.

1966 - přešel z Rudného průzkumu Praha pod Stavební geologii národní podnik se sídlem v Praze. Výrobní program, který prakticky zahrnoval průzkum všech nerostů, s výjimkou ropy, plynu a uranu.

 

1991 - ze Stavební geologie s.p. se podle sídel závodů delimitují samostatné akciové společnosti, ze kterých v procesu privatizace vznikají soukromé obchodní společnosti. Jednou z nich je právě společnost Stavební geologie-geoprůzkum České Budějovice, spol. s.r.o., a svou nabídkou na trhu pokračuje v tradici průzkumných prací.

Společnost Stavební geologie-geoprůzkum České Budějovice, spol. s r.o. byla založena společenskou smlouvou a zapsána do obchodního rejstříku dne 12.listopadu 1991.

Postupem času byly zakoupeny novější a výkonnější stroje pro uspokojení poptávky ve všech směrech hlubinného vrtání.

Společnost si udržuje technickou základnu pro parkování a opravu strojů i administrativní budovu v Českých Budějovicích, ul. Pekárenská 257/81.  

 

Stavební geologie – Geoprůzkum České Budějovice, spol. s r.o. je středně velkou vrtnou firmou působící po celé České republice.

Od transformace na společnost s ručením omezeným se obměnil zásadně vozový park i rozsah prováděných prací.

Nevíte jakou potřebujete službu? Kontaktujte nás a my Vám připravíme nabídku přímo na míru.

Kontaktujte nás

Referenční zakázky